İşimizi engellemekten başka bir işe yaramıyor
Reklam
Reklam
  • Reklam
Hasan YİĞEN

Hasan YİĞEN

İşimizi engellemekten başka bir işe yaramıyor

05 Kasım 2018 - 11:34

Sevgili hemşerilerim, saygıdeğer okuyucularımız.

 

Her zaman Kula için yazdığım köşemde, bu kez de bizi sürekli zor durumda bırakan bir konudan bahsedeceğim. Bizi her zaman zor durumda bırakan ve işimizi engelleyen bir durum söz konusu olduğundan ötürü, bu açıklamayı yapma gereksinimi duydum. Yazımın bu kısmı belki yakın çevrem tarafından tepkiye karşılanacak. Ama ne olursa olsun, işimizi engellemekten başka hiçbir işe yaramadığını belirtmek isterim…

Hemen kısaca konuyu anlatarak yazıma son vereceğim. Malumunuz Kula, geçtiğimiz yıllara oranla son 2-3 yıldır yaşanan asayiş olaylarından dolayı, ülke gündemi kadar oturan bir ilçe oldu. İstenmeyen cinayet olayları, intihar, kaza ve yangın gibi asayiş konularında, acil durum tedbirleriyle beraber siz değerli okuyucularımız en doğru ve tarafsız haberi okusun diye yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Herhangi bir olay olduğunda en kısa sürede bilgileri toparlayarak, hem yanlış bilginin yayılmaması, hem de Kula’da ne olup bittiğini siz değerli okuyucularımız öğrensin diye var gücümüzle çalışıyoruz.

Ama her olayda karşılaştığımız bir sorunumuz var. Kula’yı ayağa kaldıran bir olay ayda yılda bir olmasına rağmen, Kula’da alışık olmadığımız için kulaktan dolma bilgiler anında yayılıyor ve benim meraklı olarak tabir ettiğim bazı kesimden vatandaşlar, meraklarını gidermek amacıyla olay esnasında sürekli cep telefonlarından bizleri arayarak ya da sosyal medya aracılığıyla bilgi almaya çalışıyor. Telefon aramalarına ve mesajlara cevap vermememizin üzerine, hala daha ısrarlı bir şekilde defalarca arayıp mesaj atan siz değerli okuyucularımızın merakı yüzünden, işimizi yapamadığımızı söylemek zorundayım. 

Herhangi bir konuda, fotoğraf ve görüntü çekerek bilgi toplamaya çalıştığımızı adı gibi bilen meraklı kısımdan ricada bulunmak istiyorum. Biz herhangi bir durumda en kısa sürede bilgileri ve dokümanları toparlayarak siz değerli okuyucularımızın bilgilenmesi amacıyla haberi yayınlamak için çabalarken, sizlerin bu merak giderme çabası yüzünden işimizi yapamıyoruz. Hal böyle olunca ister istemez bizlerde telaşa kapılıyoruz. Bağlı bulunduğumuz ulusal medyalara ve siz değerli Kulalı hemşerilerimize doğru bilgi aktarmak için çabalarken yaşadığımız bu zorluğu, bundan sonraki süreçte yaşamamayı diliyorum.

Örnek olarak kısaca şunu sunmak istiyorum… 1 Kasım 2018 günü gece saatlerinde baba ve oğulun evlerine giderek silahla saldıran ve bu saldırı sonucu baba Halil Çelik’i öldüren, oğlu Ramazan Çelik’i de ağır yalayan bir cinayet zanlısını yakalamak isteyen Kula İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli başarılı polis memurumuz, çok sevdiğim abim Süleyman Yapıcı, cinayet zanlısının saklandığı barkada bulmuş ve yakalamak isterken yaşanan bir arbede sonucu zanlısın silahından çıkan bir kurşunla ağır yaralanmıştı. Olayı duyduğumuzda derinden üzüldük, fakat bu konuyu en doğru şekilde haberleştirmek isterken, Kula’da kulaktan yayılan bilgiler ve meraklı vatandaşlarımız yüzünden çok zorluk çektik.

Zaten en başta olay olmasının ardından yaşanan yoğunluk sırasında, cep telefonlarımız susmaz hale geldi. Bizler olayı en doğru şekilde sizlere aktarmak için uğraşırken, yaralı polis memurumuz değerli büyüğüm Süleyman abimin şehit olduğu bilgisi ile yıkıldık desek yeridir. Fakat öyle bir şey olmadığını yayınladığımız haberlerde anlatmamıza rağmen, Manisa Celal Bayar Üniversite Hastanesinde tedavi gören polisimiz Süleyman Yapıcı’nın şehit olduğunu hala daha konuşanlar da var. Allah’a şükür ki, Kula’mızın başarılı polis memuru değerli abimiz Süleyman Yapıcı’nın sağlık durumu iyiye gidiyor. Siz değerli okuyucularımızdan ricam, bu tarz durumlarda bizleri rahatsız etmek yerine, biraz sabrederek haberin yayınlanmasını beklemeniz en doğrusu olacaktır.

İlk köşe yazımda bu konulara değinmek istemezdim. Uzun süredir ilk köşe yazım ile ilgili çalışmalar yapmama rağmen, üzerinde çokça çalıştığım ve birbirinden değerli bilgiler topladığım ilk köşe yazımı arka planda bırakarak bu konulara değinmek zorunda kaldım. Benim bu düşüncelerime tepki gösterecek olanlar illa ki olacaktır, fakat bir önceki bölümde de söylediğim gibi, ‘Görünen köy kılavuz istemez’. Yaşadığımız zorluğu bir tek biz biliyoruz.

Yazımın son kısmında, cinayet zanlısı ile yaşanan arbede esnasında yaralanan çok sevdiğim değerli abim, Kula’mızın deneyimli ve başarılı polislerinden Süleyman Yapıcı’ya acil şifalar diliyorum. İnşallah en kısa zamanda sağlığın kavuşarak aramıza dönersin Süleyman abim.  Dualarımız seninle.

Tüm Kula esnafımıza hayırlı işler diler, siz değerli okuyucularımızın sağlıklı ve mutlu bir yaşam geçirmelerini temenni ediyorum.

Kalın sağlıcakla…

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar