Reklam
  • Reklam
HERKES HATA YAPABİLİR…
Reklam
Hasan YİĞEN

Hasan YİĞEN

HERKES HATA YAPABİLİR…

02 Ekim 2017 - 09:27

Bazı Kesimler Kendi Hatalarına görmezden gelip sanki hiç hata yapmamış gibi davranıp  işini gücünü bırakıp Başkalarının Hatalarına  araması herhalde ahmaklıktır.

 

Kendini yüksekte görüp yaptıkları kendi hataları kabullenemeyen bazı kişiler, başkasının hatalarını  adeta didikler ve  ortaya koyup  ben hata yapmıyorum demesi ne kadar hatasız bir insan olduğunu ortaya koymaz.  Bazı kendini bilmez insanlar egolarını tatmin etmek için çok seviyor diğer insanların açıklarını öğrenmeyi ve bunları kullanmayı. Buda kendilerinin seviyesini ve karakterini gösteriyor

 

Bu tavrı sergileyenler düşünse acaba ben hata yapmıyor muyum diyerek  kendi hatalarını görse nasıl olurdu hiç düşünüyor mu?

 

Bu konuda Ekmek yediği İş yerinden tutunda, her yerde açık aramak için çabalayıp kendisi üstün zekalı göstermeye çalışan şahıslar  mevcut…

Geçenlerde Bu konuyla ilgili güzel bir hikaye okudum ve sizlerle bunu paylaşmak istiyorum

Adamın biri artık karısının eskisi kadar iyi duymadığından korkuyormuş ve karısının işitme cihazına ihtiyaç duyduğunu düşünüyormuş.

Ona nasıl yaklaşması gerektiğinden emin değilmiş. Bu durumu konuşmak için aile doktorunu aramış; doktor adamın karısının ne kadar duyduğunu anlayabilmesi için basit bir yöntem önermiş:

 

"Yapacağın şey şu, karından 40 adım ileride dur, normal bir konuşma tonuyla bir şeyler söyle; eğer duymazsa 30 adım ilerisinde aynı şeyi tekrarla, sonra 20 adım; cevap alana kadar aynı şeyi tekrarla"

O akşam karısı mutfakta akşam yemeğini hazırlarken adam işlemi uygulamaya koymuş. 40 adım uzaklıktan karısına normal bir konuşma tonuyla seslenmiş "Hayatım bu akşam yemekte ne var?"

Cevap yok

Mutfağa biraz yaklaşmış. Mesafeyi 30 adıma indirmiş ve soruyu tekrarlamış "Hayatım bu akşam yemekte ne var?"

Gene cevap yok

Mutfağa biraz daha yaklaşmış, mesafe 20 adım ve tekrar sormuş "Hayatım bu akşam yemekte ne var?" Adam mutfağın kapısına gelmiş artık mesafe iyice azalmış ve soruyu

Tekrarlamış "Hayatım bu akşam yemekte ne var?"

Gene cevap alamamış

Bu sefer karısına iyice yaklaşmış ve aynı soruyu tekrar sormuş "Hayatım bu akşam yemekte ne var?"

Karısı:"Hayatım beşinci kez söylüyorum, Tavuk"

SAYGILARIMLA  ANLAYANA

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • MEHMET ÖZGAN
    3 yıl önce
    çok güzel bir örnek önce kendimizi kontrol edip düzeltmeliyiz

Son Yazılar