Reklam
  • Reklam
Ortaokul öğrencileri İspanya yolcusu
Reklam
Reklam
Reklam

Ortaokul öğrencileri İspanya yolcusu

Kula'da eğitim ve öğretim hizmetine devam eden 4 Eylül Ahmet ve Sabahat Özmen Ortaokulu'nun hazırladığı Erasmus + projesi kapsamında İspanya'ya yapacağı yurtdışı hareketliliği için katılımcı öğretmen ve öğrenciler yola çıktı.

23 Mayıs 2022 - 09:54
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

  Kula 4 Eylül Ahmet ve Sabahat Özmen Ortaokulu tarafından yürütülen, Robotics 4 Schools projesi kapsamında daha önce Estonya ve Portekiz'e kurs için giden ortaokul öğrencileri, bu kez İspanya'da bir haftalık kursa katılmak üzere yola çıktı. Okul Müdürü Koray Yalçın İspanyaya giden 2 öğretmen ve 4 öğrencinin yanı sıra Estonya, Portekiz, İtalya ve İsveç’ten öğretmen ve öğrencilerin katılım gösterdiğini söyledi. Yalçın, proje kapsamında kültürler arası iletişimin arttığını belirterek, şunları söyledi: "Proje kapsamında yabancı dil öğrenimi, çevre konusunda bilinçlendirme, işbirliği içinde ürün geliştirme, robotik konusunda çalışmalar yapılıyor. Öğrencilerimiz İspanya’nın tarihi ve kültürel yerlerini tanıma imkanı bulacaklar. Proje ekibinde 2 öğretmen ve Robotik kodlamaya meraklı , yabancı dil seviyesi yeterli olan öğrencilerle çalışıyoruz. Öğrencilerimiz emeklerinin karşılığını alacak. Yurt dışına gidecekleri için öğrencilerimiz çok heyecanlı. Biz de çok heyecanlıyız." dedi.

  Daha önce Portekiz ve Estonya ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade eden Yalçın, katılımcı olan diğer ülkelerle buluşup konuyla ilgili eğitimler almanın Türkiye ve okulları açısından çok gurur verici olduğunu dile getirdi. Projenin konusu olan Robotik kodlama ile öğrencilerin lego kullanarak etkinlikler yaptıklarını ve araçlarının verdikleri kodlarla hareket ettiğini belirterek öğrencilerin yaratıcılıklarının geliştiğini belirtti.

  Daha önce 8 farklı öğrencinin iki ülkeye gittiğini belirten Yalçın İspanya’ya giden Elifnaz Bursalı, Emine Ece Uğurlu, Ahmet Efe Erarslan ve Yiğit Keskin’in 6 gün sürecek olan eğitimde Türkiye'yi ve Manisa'yı en iyi şekilde temsil edeceklerine inandığını ve öğrencilerin yabancı dil ve akademik gelişimine önemli derecede katkı sağlayacağını belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şase yapan tırın kupası yanarak kullanılamaz hale geldi
Şase yapan tırın kupası yanarak kullanılamaz hale geldi