Kula SGK’da iş yavaşlatma eylemi
Reklam
Reklam
  • Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kula SGK'da iş yavaşlatma eylemi

EYT ve çıkacak yapılandırmalarla artacak iş yoğunluğuna dikkat çeken sendikalar, personel sayısının ve mesai ücretlerinin artırılması için eylemde bulunuyor. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Kula SGK'da da memurlar iş yavaşlatma eylemi yapıyor.

03 Şubat 2023 - 14:44
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

  Türkiye genelinde üç büyük konfederasyona bağlı SGK emekçisi memurlar, yetersiz kadro ve iş yoğunluğu nedeniyle, bir günlük iş yavaşlatma eylemi başlattı. Ülkenin dört bir yanında olduğu gibi Kula'da da SGK memurları bu eyleme destek vererek işleri yavaşlattı. Sabah saatlerinde gelerek mesaiye başlayan SGK memurları, mesai başlamasının ardından bilgisayar ve elektronik ekipmanları açmayıp işi yavaşlattı.

Manisa Büro İş Sendikası'ndan açıklama

  Konuyla ilgili sendikalar birer açıklama yaparken, Manisa genelindeki iş yavaşlatma eylemi ile ilgili Manisa Büro İş Sendikası da bir açıklama yaptı. Bu açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

Manisa Büro İş Sendikası olarak, Manisa İl ve İlçe Müdürlüklerinde Sendika Genel Merkezimizin Eylem Kararı uygulandı. Ülkemiz, sonuçları gitgide ağırlaştığı ekonomik krizin pençesinde. Yoksulluk sınırının 29 bin liraya yaklaştığı 2023 yılında milyonlarca emekçi gibi biz SGK çalışanları da neredeyse açlık sınırında yaşamaya mahkûm edildik. Günden güne yoksullaşmamızın müsebbibi olan Memur-Sen, yüzde 25 oranında zam ‘müjde’ olarak sunulurken yine kuruluş amaçlarına göre hareket etmiş ve verilen bu sefalet zammını avuçlarını patlatırcasına ayakta alkışlamıştır. Açıklanan zamlara karşı gelen tepkiler üzerine iktidar tarafından ‘verilen’ ilave yüzde beş zam oranının da yeterli olduğunu Memur-Sen Konfederasyon Genel Başkanı Ali Yalçın bizzat beyan etmiştir. Bugün ise yaşadığımız hak kayıplarımızın asıl sorumluları, SGK çalışanlarının yıllardır süren sorun ve beklentilerini çözeceklerini iddia etmektedirler. Sorumlular ne kadar ortada ve net ise haklı taleplerimiz de bir o kadar net! Ve biz, tartışılmayacak kadar net olan bu taleplere sırt çevirmeyeceğiz! 3600 Ek göstergesinin Kurum çalışanlarına da verilmesi, EYT ve çıkacak yapılandırmalarla artacak iş yoğunluğu göz önüne alınarak personel sayısının artırılması, Fazla mesai ücretlerinin artırılması, Sosyal Güvenlik Tazminatı verilmesi, 666 Sayılı KHK ile elimizden alınan İkramiyenin yeniden verilmesi, Uzmanlık kadrosunun verilmesi, Ulaşım, yemek, dinlenme ihtiyaçlarının karşılanması. Elimizden alınanlar ile hakkımız olanı almak adına 3 Şubat Cuma Günü İŞ YAVAŞLATMA kararı alıyoruz. Bu bir uyarıdır! Eğer bir sonuç alamazsak, EYT müracaatlarının ilk günü SGK’larda iş bırakacağımızı ilan ediyoruz. Temel haklarımız için dayanışmayı daha da arttırmak için; Yaşasın Sınıf Dayanışması, Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz!"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x