Reklam
  • Reklam
Kula’da İlköğretim Haftası kutlandı
Reklam
Reklam
Reklam

Kula'da İlköğretim Haftası kutlandı

Manisa'nın Kula ilçesinde İlköğretim Haftası kutlama programı, Atatürk İlkokulu'nda gerçekleştirildi.

16 Eylül 2021 - 12:04 - Güncelleme: 16 Eylül 2021 - 14:51
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Şehit Ömer Halisdemir ve Yunus Emre Kent Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan kutlama programına Atatürk İlkokulu’nda devam edildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını yapan Kula Kaymakamı Kemal Duru, "Ülkemizin gelişmesi ve ilerlemesi yolunda başarılara vesile olmasını diliyorum. Eğitim çağa uygun olarak sürekli değişen ve gelişen, birikim ve tecrübeler ışığında yenilenen bir süreçtir. Bu süreç toplumu yücelten, insanlığa yön veren en önemli etkendir. Eğitim nesil yetiştirme işidir. Nesil yetiştirme ise medeniyet inşası iddiasını sürdürmektir. Hedefimiz bilgi toplumunun gerektirdiği becerilerle donanmış, milli kültür ile insanlığın evrensel değerlerini içtenleşmiş bireyler yetiştirmektir” diye konuştu.

Tören, şiirlerin okunması ve halk oyunu gösterileriyle devam etti. Haftanın önemine binaen, 4.sınıf öğrencileri, okula yeni başlayan 1.sınıf öğrencilerine çiçek hediye etti.

 

Programa, Kaymakam Kemal Duru, İlçe Jandarma Komutan vekili Kıdemli Başçavuş Mehmet Uçak, İlçe emniyet Müdür vekili Komiser Yardımcısı Ahmet Akkalın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Zakir Okulmuş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ahmet Ali Okumuş ile İsa Dilek, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hayırsever Mehmet Mumcu adına hayır yemeği düzenlendi
Hayırsever Mehmet Mumcu adına hayır yemeği düzenlendi
Şehit ve gazi aileleri yemekte bir araya geldi
Şehit ve gazi aileleri yemekte bir araya geldi