Reklam
  • Reklam
Bakan Kasapoğlu Soçi-Giresun Yüzme Maratonu Belgeseli’nin...
Reklam
Reklam

Bakan Kasapoğlu Soçi-Giresun Yüzme Maratonu Belgeseli'nin Galasına Katıldı

Bakan Kasapoğlu Soçi-Giresun Yüzme Maratonu Belgeseli'nin Galasına Katıldı

13 Aralık 2021 - 15:05
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Spor dostluğu, kardeşliği, barışı ve sağlığı amaçlayan bir olgu. Biz de bakanlık olarak sporun her bir branşını, tüm bu amaçları gerçekleştirme noktasında değerli görüyoruz." dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, spora erişimi kolaylaştırma ve sporda performansı geliştirme noktasında pek çok çalışmalarının bulunduğunu belirterek, “Spor aynı zamanda dostluğu, kardeşliği, barışı ve sağlığı amaçlayan bir olgu. Biz de bakanlık olarak sporun her bir branşını, tüm bu amaçları gerçekleştirme noktasında değerli görüyoruz" diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Soçi-Giresun Açık Su Yüzme Maratonu Belgeseli Gala Programı'na katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen programda konuşan Bakan Kasapoğlu, 320 kilometrelik maratonun sağlık çalışanları ve dostluk için Soçi'den Giresun'a düzenlendiğini belirtti.

Maratonun belgeselinin tanıtımında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Kasapoğlu, “Spor dostluğu, kardeşliği, barışı ve sağlığı amaçlayan bir olgu. Biz de bakanlık olarak sporun her bir branşını, tüm bu amaçları gerçekleştirme noktasında değerli görüyoruz." dedi.

“Yüzme bilmeyen kalmasın kampanyasıyla 3 milyona yakın insanımıza yüzme öğrettik”

Bakan Kasapoğlu, spora erişimi kolaylaştırma ve sporda performansı geliştirme noktasında pek çok çalışmalarının bulunduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

“Ülkemizin her alanda olduğu gibi yüzmede olan iddiasını perçinleme adına önemli bir heyecanı da yaşıyoruz. Yüzme en temel branşlarımızdan biri. Bakanlık olarak bu çerçevede koymuş olduğumuz hedefler, pandemiye rağmen son iki yılda da önemli aşama kaydetti. Yüzme bilmeyen kalmasın kampanyasıyla 3 milyona yakın insanımıza yüzme öğrettik. Olimpik, yarı olimpik ve portatif havuzlarımızla Türkiye'nin her bir tarafında yüzmeye erişimi sağlamak adına çalışmalarımız tüm hızlıyla devama edecek. Kadın-erkek, genç-yaşlı isteyen herkese yüzme öğretme iddiamızı yinelemek istiyorum.”

“'Su kaynakları noktasında önemli coğrafyada yaşıyoruz.” diyen Bakan Kasapoğlu, “Hem bunları değerlendirme hem de birbirinden kıymetli gençlerimizin yeteneklerini açığa çıkarma noktasındaki çalışmalarımız sürecek. Bu anlamlı organizasyon, bizler için yüzme açısından nelerin başarılabileceğini de gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu, 12 yüzücünün katılımıyla 6 gün süren maratonun düzenlenmesinde katkıları bulunan herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından TRT Spor tarafından çekilen belgeselin gösterimi yapıldı.

Gala programına Eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, Giresun Valisi Enver Ünlü, Organizasyon Komitesi Başkanı Mustafa Özer ve Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Erkan Yalçın da katıldı.

 

2021/12/2021-12-13-15-06-35.jpg
2021/12/2021-12-13-15-06-43.jpg
2021/12/2021-12-13-15-06-51.jpg
2021/12/2021-12-13-15-06-59.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milletvekili Bilen ve beraberindekiler Vavrattan Bahçe Mobilyaları Fabrikasını ziyaret etti
Milletvekili Bilen ve beraberindekiler Vavrattan Bahçe Mobilyaları...
Milletvekili İsmail Bilen tabakhane esnafı ile bir araya geldi
Milletvekili İsmail Bilen tabakhane esnafı ile bir araya geldi